Дякуємо всім, хто зробив пожертви та підтримав наш проект. В лютому ми отримали майже $8 000 від 412 людей. Також, велика подяка всім розробникам та нашим партнерам, дійсно, дуже здорово співпрацювати з усіма вами.
MintBox Mini Pro та Airtop
Хоча кажуть що перше враження є хибним, але ми зрозуміли, що це не так коли отримали Mini Pro та Airtop.
Детальний огляд цих двох комп'ютерів можно подивитись на http://segfault.linuxmint.com/2017/03/mintbox-mini-pro-airtop-preview/.
Я був дуже враженний. ПК від Compulab завжди унікальні та завжди дуже тихо працюють, але це перший раз коли один з них ще й потужний!
Це викликало деякі зміни в офісі 😄
Xreader
Багато змін отримав переглядач документів Xreader.
Джосеф Маккуллар (Joseph Mccullar) з нашої команди розробників передивився його інтерфейс, та переробив бокову панель і панель інструментів.
Відтепер цей додаток підтримує темні теми і символічні піктограмми, також до панелі інструментів додано нову кнопку для швидкого перемикання між різними режимами перегляду.
Пітре Мозер (Peter Moser) пофіксив чимало багів і вніс деякі зміни позиченні з Atril та Evince.
Також відтепер додаток підтримує дотики. Якщо у вас є сенсорний екран, можно маштабувати документ затискаючи його або гортати сторінки пальцем.
Керування оновленнями
Ми знову покращюємо керування оновленнями.
Як і раніше, він має ту ж задачу і вірішує ті ж питання (підтримувати ваш ПК у безпеці, забезпечувати виправлення помилок і захищати від регрессій) але робити це вин буде дещо інакше.
Рівні оновлень буде пересмотрено. До уваги братиметься те, який вплив оновлення матиме на ОС незважаючи на походження пакунка. Більшість оновлень буде 2-го рівня. Оновлення додатків, які не впливають на ОС будуть мати 1-ий рівень. Оновлення тулкітів, DE та бібліотек, які впливають на більшість додатків матимуть 3-ій рівень. Ядра та деякі чутливі системні оновлення матимуть рівень 4. Що стосується 5-го рівня, ці оновлення будуть дуже рідко та помічатимуться як небезпечні.
Керування оновленнями наполягатиме на постановці і розгляді повленнь в залежності від їх рівня. Поняття оновлень проти регресії є центральним і ці основні поняття повинні бути зрозумілі для користувачів, але надання їх без достатнього керівництва призводить до нерішучості і нерозуміння. Деякі блогери та розробники Debian зовсім не розуміють цього, так що ми повинні були представити речі по-іншому, додавши конкретні рекомендації, щоб прояснити ситуацію.
Великий розділ довідки буде відправлено за допомогою "Керування оновленнями". Він буде набагато деталішим, ніж раніше, щоб переконатися, що основні концепції добре зрозумілі користувачам. Що таке оновлення? Що таке регресія? Які різні типи оновлень? Наскільки вони важливі? Які рівні і політика? і т.д. і т.п ...
Регресія буде представлена в якості невід'ємного аспекту розвитку, а не тим що користувачі повинні боятися. Ідея полягає в тому, щоб утримувати регресію, зрозуміти ії вплив раніше, ніж відчути його і бути готовим до вирішення цієї проблеми, це більше, ніж уникнути ії. Рівні і політики будуть представлені таким чином, щоб користувачі регулярно отримували безпечні оновлення, а чутливі овлення розглядати і застосовувати індивідуально.
Користувачі отримають більше інформації про те, як знайти допомогу, як розрізняти обов'язкові і необов'язкові оновлення, оновлення системи безпеки та впиправлення помилок.
Більш детальна інформація також буде надана для ядер і оновленнь безпеки, і ми будемо наполягати на важливості безпеки. Є кілька розробників і "фанбоїв", які дуже працьовиті в тому, щоб надати нам репутацію небезпечної ОС і які рекомендують нашим користувачам перейти до дистрибутиву, де не надають ніякої інформації про регресії, але були "хакнуті" вдвічі більше за нашого. Очевидно, що це повинно припинитися, і тому, хоча це досить зрозуміло, мпи наполягаємо наскільки важлива безпека, чорним по білому, зрозуміло всім.
Незважаючи на кілька дрібних помилок в ядрі 4.4.0-67, управління оновленням ядра спрацювало дуже добре в LM 18.1, хоча документація, пов'язана з ядрами будє покращена. Ми зробимо ії більш ясною -- як визвати меню GRUB, як вибрати ядро, як перевірити драйвер і статус DKMS, і як видалити поточне ядро.
Останнє, але не менш значиме, досвідчені користувачі Linux зможуть автоматизувати оновлення завдяки новій утиліті mintupdate-tool
. Цей інструмент буде підтримувати всі функції, присутні в "Керування оновленнями", включаючи вибір рівня, оновлення безпеки, оновлення ядра і "блеклістінг", все це дозволить бачити -- застосувати оновлення чи ні.
Вікно входу у систему
Linux Mint 18.2 буде використовувати LightDM і unity-greeter за замовчуванням.
В якості альтернативи MDM ми тестували LightDM, додали те, що йому бракувало і результати виявились доволі перспективні.
Ми розробили утиліту lightdm-settings
для більш гнучких налаштувань:
До MDM йому ще далеко, щодо тем або налаштувань, але вже зараз виглядає добре.
У LightDM є фічі, які вже підтримуються в Cinnamon, але не присутні в MDM: можливість відкриття гостьових сеансів (себто, якщо він включений, гість може увійти до облікового запису користувача створенного на льоту -- данні не зберігаються і все закінчується, коли людина виходить з сеансу).
Код і дизайн LightDM сучасні, greeter використовує сучасні інструментарії та взаємодє набагато простіше, ніж MDM.
Так само, як PulseAudio або Systemd, які стали стандартом в більшості дистрибутивів Linux.
Розробники Ubuntu "прибили цвяхами" LightDM в багатьох місцях, так що перехід на LightDM спрощує технічне обслуговування і усунення неполадок, (MDM не працює в Ubuntu бо там "прибитий" LightDM і це вимагає багато виправлень в Linux Mint, щоб інтегрувати його належним чином з Plymouth, Upstart , NVIDIA Prime, і т.д ..).
Unity-greeter не так жорстко "прибитий" до Unity, сфера його застосування обмежуються Ubuntu, і він не сумісний з Debian (який може бути проблемою для LMDE). Все ще не було вирішено, чи буде LMDE продовжувати використовувати MDM або LightDM-GTK-Greeter або ми повинні були б випускати універсальну версію unity-greeter. Ми ще тестуємо ОС разом з LightDM, щоб переконатися, що все працює добре.
Джерело