Flesh
Спробую відповісти на деякі з Ваших запитань.
Чому не вийшло на дві системи - ну, тут може бути два варіанти. Перший - неправильно встановився завантажувач. Він міг перезаписати завантажувача Windows, тому запускається тільки Linux. Щоб цього не сталось, краще перед встановленням Linux як другої системи попередньо підготувати місце на диску наприклад за допомогою Акроніса, змінивши розміри існуючих розділів Windows і залишити нерозмічену область. Тоді при встановленні Linux зробити окрему область UEFI (я зазвичай виділяю під неї 1 Гб), туди Linux встановить власний завантажувач не пошкодивши завантажувача Windows, при цьому в меню завантажувача можна буде обрати яку систему завантажити для роботи. В мене так зроблено на ноутбуці Lenovo V15 15.6 FHD, Linux Mint 22 встановлено поруч з Windows 11.
Flesh навіщо стільки “дисків” да ще у різному форматуванні
Тут не зовсім зрозумів про що йде мова. Взагалі, вистачає всього двох розділів, UEFI і для системи. Ще можна окремий розділ виділити під домашній каталог. Swap зараз окремо розділом виділяти непортібно. Якщо буде необхідність, Linux створює Swap-файл в кореневій системі (схоже як це зроблено в Windows).
Flesh відсутня, чи пропала індикація заряду АКБ
Тут треба дивитись в сторону аплетів на панелі. В Cinnamon за це відповідає аплет “Керування живленням”.
Flesh в плані розваг/ігор
По-перше, є нативний клієнт Steam для Linux, в якому є велика кількість ігор, що підтримуються в Linux. Також в ньому є можливість запускати Windows-ігри через Proton.
По-друге, якщо потрібно встановити ягусь гру для Windows, можна спробувати PlayOnLinux, де є досить багато пресетів для різних програм і ігор для Windows. Проте не всі Windows-ігри можна запустити в Linux, це звісно факт.
По-третє, для любителів ретро-коносольних ігор є різні емулятори, які дозволяють пограти ігри з приставок NES/SNES/SEGA і т.д.
Сподіваюсь, хоч щось з моїх відповідей Вам допоможе.