Велике спасибі всім, хто пожертвував нам. Хоча ми отримали трохи менше, ніж звичайно, але все одно це величезна сума підтримки. У нас в середньому $10 000 на місяць. Хоча це середнє значення трохи зменшилося протягом останніх трьох років, воно дуже високе, і покриває всі наші витрати. Коли нам потрібні на щось гроші, це ніколи не є проблемою (будьто інвестування в безпеку, хостинг, послуги CI або якійсь надзвичайні ситуації), і це дозволяє нам надсилати кошти в апстрім за потреби, а також робити пожертви всередині нашої групи модерації та розвитку. Ми можемо сприяти розвитку та підвищенню продуктивності завдяки створенню інструментів та делегуванню аспектів, які в іншому випадку могли б стати на шляху. Це справжня допомога для нас, я знаю, що я кажу щомісяця, але я не думаю, що ми колись будемо вдячні. Якщо ви допомагаєте нам, спасибі.
Тепер, без зайвого галасу, давайте поговоримо про розроботку. Mint 19 та LMDE 3 офіційно випущені, тож наші руки тепер вільні, щоб розвивати та вдосконалювати наше програмне забезпечення на нових базах (відповідно Ubuntu 18.04 і Debian Stretch).
Nemo
Nemo 4.0 — блискавка.
Майкл Вебстер (Michael Webster) передивився файловий менеджер Cinnamon та оптимізував його багатьма способами. Ось деякі з його нотаток роботи з ним. Усюди, як наводиться нижче, він робить новий запит nemo для виводу вмісту /usr/bin
після очистки кешу:
Nemo startup time: 3.488751 seconds
Folder load time: 2.644505 seconds
Idle…Folder load time: 2.874406 seconds
Generate tooltips for icon items on-demand, instead of when the view loads:
Nemo startup time: 2.510636 seconds
Folder load time: 1.596948 seconds
Idle…Folder load time: 1.654450 seconds
Optimize icon lookups by GIcon:
Nemo startup time: 2.011817 seconds
Folder load time: 1.158854 seconds
Idle…Folder load time: 1.226699 seconds
Decrease minimum update interval:
Nemo startup time: 1.797009 seconds
Folder load time: 0.937992 seconds
Idle…Folder load time: 0.973764 seconds
Результат дуже вражає. Nemo став надзвичайно легким, а перегляд каталогів - це вітер. Він ніколи не був таким швидким раніше, і це помітно одразу.
Майкл також покращив розміри і відстані значків, щоб Nemo виглядав краще.
Тепер Nemo може показувати час створення файлів (зауважте, що для цього потрібена файлова система ext4, ядро 4.15 або вище, і він не працює в зашифрованому домашньому каталозі).
Nemo-python і всі розширення Python Nemo були перенесені на Python 3.
XappStackSideBar
Джозеф Макуллар (Joseph Mccullar), який був залучений до модернізації UI на екрані привітання в Linux Mint 19 і який очолював оновлення UI утиліти "Керування програмами" для майбутнього Linux Mint 19.1, створив новий віджет у libxapp під назвою XappStackSideBar.
Він покращує бічні панелі піктограм і полегшує їх використання в програмах. Ми можемо спроектувати ці бічні панелі одним натисненням миші в Glade, підключити їх до стеку GTK і дуже легко створити свої сторінки.
Існуючий XappPreferencesWindow тепер також використовує його.
Ось як це виглядає, наприклад, у Nemo 4.0:
Cinnamon
Зірка місяця в команді Cinnamon Джейсон Хікс(Jason Hicks). Минулого місяця ми говорили про VSYNC, лаги вхідних даних та поліпшення продуктивності в менеджері вікон muffin. Тепер це реальність, і все це було об'єднано в процесі підготовки до muffin 4.0.
Було зменшено лаги на картах NVIDIA, і менеджер вікон відчуває себе більш чутливим при переміщенні вікон. Тепер у налаштуваннях системи можна вимкнути VSYNC. Це в основному делегує VSYNC у драйвер вашої GPU (який повинен обробляти його, інакше ви отримаєте тірінг), і якщо цей драйвер добре працює, це може усунути лаги та підвищити продуктивность.
Джейсон також перенес величезну кількість змінм з апстріму проекта GNOME:
- Подібно до Mutter, Muffin тепер використовує власну вбудовану версію COGL і Clutter, яка отримала більшість патчів, застосованих до GNOME.
- Багато методів роботи Mutter були застосовані до Muffin.
- CJS отримав багато коммітів від GJS GNOME, включаючи вдосконалення збирання сміття.
За допомогою багатьох виправлень та вдосконалень, які залежать від використовуваного GPU, результати можуть відрізнятися, і в ході фази BETA можуть виникнути певні регресії.
Під час бета-фази виникали певні регрессії і результати тестів сильно відрізнялися, в залежності від використовуванного GPU, то ж все виправлялось та вдосконалювалось. Взагалі, наш власний досвід досить позитивний. Cinnamon 4.0 зазвичай рідко потребляє 250 МБ оперативної пам'яті на NVIDIA, він виглядає більш чутливим, ніж 3.8 і схоже деякі з проблем, що склалися на протязі довгих років, можуть залишитись у минулому.
Джерела програмного забезпечення
Коли інструменти аварійного завершення роботи, наприклад mintreport, створюють трасу стека, наші розробники можуть подивитися і зрозуміти причину аварії. Це перший крок усунення помилки. Щоб трасування стека було корисним, у користувачів мають бути встановлені дебаг символи.
Прагнучи зменшити пропускну здатність своїх дзеркал, Debian вирішив перенести налагоджувальні символи за межі основних сховищ. Це рішення вплинуло не тільки на Debian та LMDE, але також на Ubuntu та Linux Mint — користувачам стало набагато складніше встановити ці символи.
Щоб спростити цей процес, ми додали підтримку дебаг символів в інструмент "Джерела програмного забезпечення". Ви зможете додати сховища налагоджувальних символів одним кліком миші.
Також було додано нову кнопку на вкладку "Технічне обслуговування", щоб видалити дублікати записів у ваших сховищах.
こんにちは!
Існує декілька областей, де рішення є східним для впровадження, але ж ми, розробники, не знаємо, що робити, яким користувачам це може бути потрібно і як це забезпечити. Ми покладаємось на зворотний зв'язок, коли мова йде про те, що ми не розуміємо насправді, або чогось, чого ми не можемо відтворити. Ми можемо придбати екзотичне обладнання спеціально для вирішення нішевих проблем (ноутбуки Optimus, ATI-картки, планшети Wacom тощо), але коли різноманітний чинник - це не апаратне забезпечення, нам особливо важко то може стати. Деякі з цих областей включають підтримку RTL, доступність та способи введення.
Ну, ми все одно не можемо говорити арабською або івритом, але двоє з нас у команді знають основи японсьої. Це мало для того, щоб побачити, чого не вистачає, але коли ви знаєте, що вам потрібно, набагато легше це зробити.
Отже, перше вдосконалення полягає в тому, що налаштування мови та способи вводу в даний час є двома окремими застосунками.
Інтерфейс користувача для утиліти вводу методів було оновлено. Він використовує бічну панель піктограм і тепер показує спеціальну сторінку для кожної підтримуваної мови.
Завдяки вільному простору ми можемо продемонструвати чіткіші вказівки та супроводжувати користувача, не тільки встановлюючи пакунки, але й вибравши правильний метод вводу.
Cinnamon 4.0 також отримав кращу підтримку Fcitx. Його клавіатурний аплет буде приховуватись, коли працює Fcitx, подібно до того, як він зараз працює з DBus.
Текстовий редактор
Малі речі мають значення. Відтепер текстовий редактор в рядку стану вказує, чи знаходиться він у режимі пробілів або ж в режимі табів.
Пожертви в серпні
Загалом було отриманр $7 067 завдяки щедрим внескам 384 добровольців.
Джерело