Велике спасибі за вашу підтримку та допомогу, яку ви надсилаєте нам. У грудні ми отримали 675 пожертвувань і зібрали $22,803! Ми ніколи не отримували стільки раніше, я не думаю, що ми коли-небудь отримували кошти від такої кількості людей, і цифри у верхній частині цього списку є неймовірними. Це було до Різдва і після виходу Linux Mint 19.1 — ясно, ви любите те, що ми робимо 🙂
Для нас завжди приємно розкрити те, над чим ми працювали ще до релізу. Саме тоді ми отримуємо відгуки і бачимо, як люди користуються цим. Засвідчення щасливого користувача, який в захваті від змін, які ми втілили, є дуже особливим, а також загальним відчуттям, що реліз пройшов добре і що його прийом був дуже позитивним. Ми отримуємо відгуки завдяки коментаріям в блозі, на форумах і на IRC. Коли через місяць статистика показала, що близько 700 чоловік були настільки щасливі з нами, вони надіслали нам гроші, це дає нам відчуття масштабу, і ми знаємо, що є також тиха аудиторія, яка насолоджувалася тим, що ми робили. Це смирення, мотивація, це дійсно велике почуття. Велике спасибі за це, не тільки за гроші, але і за те дивовижне почуття, яке ви даєте нам.
Реліз 19.1 і порт до LMDE 3 пройшли добре, тому ми змогли розпочати цикл розробки на початку цього місяця. Зазвичай ми наздоганяємо pull requests (наразі 92 відкрито) і починаємо реалізовувати те, що знаходиться на roadmap, але зараз маємо трохи часу і враховуючи відгуки, які ми зібрали, ми провели більшу частину січня на R&D, проектуванні та поставили нові цілі. Особливу увагу було приділено трьом напрямкам: артворк, продуктивність та ідея розподілу Cinnamon на різні процеси. Зазвичай я вважаю за краще говорити про те, що ми досягли, а не про те, що ми передбачаємо, і це, звичайно, не є обіцянкою. Ми працюємо над цим і це призведе до поліпшень, але деякі з цих ідей і проектів також, ймовірно, не вдасться реалізувати або вони не приведуть до чого-небудь у недалекому майбутньому.
З точки зору артворку, ми розглядаємо можливість додавати більше контрасту (знову), змінюючи шрифт за замовченням, а також надаємо нашим завантажувальним та заставним екранам (isolinux, grub і plymouth) новий вигляд. Ми також розглядаємо можливість для екранів завантаження live ISO підтримувати вибір мови та розкладки клавіатури.
Інша область, над якою ми працюємо — веб-сайт Linux Mint. Ми придбали кілька красивих дизайнів, і ми вибираємо їх і адаптуємо їх, щоб перетворити www.linuxmint.com (а зрештою і community.linuxmint.com) на веб-сайти, які виглядають більш сучасними і які добре виглядають незалежно від того, з яким пристроєм ви їх переглядаєте.
У Cinnamon ми розглядаємо дві внутрішні компоненти: DocInfo, яка відповідає за управління недавніми документами, і Appsys (у поєднанні з cinnamon-menus), який відповідає за метадані програми (як запустити конкретну програму, як побудувати меню програми, які вікна пов'язані з яким додатком, які піктограми/дії робить додаток... тощо). У цих двох компонентах є багато технічних недоліків і вони складають більшу частину часу завантаження.
Ми також переглядаємо меню програм, що значно полегшує використання DocInfo та Appsys, але також намагаємося зменшити його вплив на частоту кадрів (зокрема itzexor розглядає Clutter та St, які ми використовуємо і оптимізацію класів в PopupMenu). Деякі обговорення привели до ідеї замінити категорію «Всі програми» на категорію, яка б перераховувала нещодавно використані та знову встановлені програми, це дозволило б підвищити продуктивність меню.
Майкл Вебстер (Michael Webster) працює над чимось дійсно складним, про що ми говорили раніше — розбити Cinnamon на кілька процесів. Він вивчає можливість запуску аплетів у власному процесі та віддалено відтворює об'єкти. На цьому етапі це дуже амбітно і досить багато R&D. Ми сподіваємося, що йому вдасться створити прототип. Якщо не вдасться, то існує ідея збереження відтворення вмісту аплету в Cinnamon і лише делегування обробки (подібно до dbus-меню), або зберегти Cinnamon і аплети разом і розділити WM.
Джейсон Хікс (Jason Hicks) продовжує свою роботу по вдосконаленню списку згрупованих вікон, менеджера вікон і оптимізації вхідного відставання. Зараз це трохи складніше в команді, оскільки ми зосереджені на дещо різних областях, але вони часто впливають один на одного. Процес іде не так швидко, як хотілося б, іноді важко досягти консенсусу, дизайнерські концепції є складними, деякі метрики дуже важко виміряти, але ми багато про це говоримо і прогрес хоч і повільно, але іде вірно.
Ми витратили час на наші власні утиліти для розробки, зокрема на cinnamon-stat-stracker, який здатний вимірювати час завантаження і використання простою ресурсів (CPU, RAM, FDs і т.д.).
Ми вітаємо gm10 в команді. Він багато в чому сприяє деяким інструментам Linux Mint, зокрема Менеджеру оновлень і Джерелам програмного забезпечення.
Джерело