Привіт усім! Перш ніж розпочати, я хотів би подякувати усім, хто підтримує нас: величезна подяка, за вашу допомогу.
Ми отримали досить багато новин цього місяця і прагнемо отримати ваші відгуки.
Ми працюємо над новим дизайном для нашого основного веб-сайту. Коли поточний дизайн (і логотип) були розроблені, вони були доволі ідентичні та ми сильно прив'язались до них. Деякий час ми сподівалися отримати новий унікальний дизайн, який виглядав би абсолютно новим, але зберіг би дух старого: та це дуже важко. Таким чином, маємо те, що застрягло в минулому і не дуже добре працює. Багато людей запитують, чому наш веб-сайт виглядає настільки старим, то ж здається, що настав час щось зробити.
Замість того, щоб сидіти та чекати ідеального дизайну, ми обрали Bootstrap, для побудуви сучасного і чистого сайту, працюючого на всіх пристроях, який легко підтримувати і модифікувати.
Нижче скріншот, над чим ми працюємо. Майте на увазі, що деякі елементи можуть змінитися:
Така компановка буде використовуватись для вмісту контенту. Сам лендінг виглядатиме інакше, без сайдбару і містиме менше тексту, підкреслюючи особливості Linux Mint.
Наразі ми зосередились на рядку хедера та розділі спонсорів.
Панель заголовка отримає фон або текстуру, що зробить його більш м'ятним і надасть веб-сайту більше ідентичності. Навігаційне меню також буде розташовано по центру і розміщено під заголовком, що дозволить збільшити логотип.
У розділі спонсорів ми сподіваємося використовувати монохромні логотипи, які краще підійдуть до дизайну.
Круглий логотип Linux Mint — це те, з чим ми поки що експериментуємо, щоб вирішити деякі проблеми з поточним логотипом:
- Він не маштабується. У невеликих розмірах (наприклад, favicon або логотип меню програми) його дизайн є занадто складним, щоб правильно відображатися в обмеженій кількості пікселів.
- Він виглядає поза центром через його несиметричну межу, з порожнім простором ліворуч і жодним праворуч.
Ми вже давно працюємо над цими проблемами. У попередніх випусках ми поставляли плоскі, напів плоскі та символічні версії поточного логотипу (приклад логотипу меню програми в 19.1) але ми не можемо вирішити всі проблеми не подалавши бар'єр у формі листа.
З одного боку, це важко, тому що ми прив'язані до листа, це сильний візуальний символ і він є частиною нашої ідентичності. З іншого боку, відмова відкриває двері для більш чітких візуальних ефектів, кращих панелей, меню та сплешскрінів.
Покращення продуктивності в Cinnamon
Cinnamon вже отримав деякі з поліпшень продуктивності, про які ми говорили минулого місяця. Багато змін зазнав менеджер вікон: зниження затримки введення, апплет меню програми тепер завантажується і виконується вдвічі швидше, ніж раніше.
DocInfo і AppSys, два дуже важливих внутрішніх компонента були розглянуто і спрощено.
Бібліотека cinnamon-menu була перенесена в Meson і в даний час розглядається і спрощується Стівеном Коллінзом (Stephen Collins).
Покращення в Mint tools
gm10 керує вдосконаленням Mint tools.
Нижче наведено короткий огляд того, що вже було зроблено в Менеджері оновлень:
- Автоматичне видалення старих ядер і не потрібних пакетів
- Затримка вимикання/перезавантаження системи під час автоматизованих завдань (автоматичне видалення/автоматичне оновлення)
- Постійна ротація логів (у /var/log/mintupload.log)
- Тепер можна налаштувати автоматичне оновлення
- Конкретні версії можуть бути включені до чорного списку (отже, ви можете внести в чорний список певне оновлення для пакета, не містивши в ньому чорні списки майбутніх версій)
- Виявлення блокувань APT і механізму повтору (менеджер більше не завершує роботу, якщо APT заблоковано)
Кеш менеджера програмного забезпечення, було перенесено у mint-common, перетворено на модуль Python і додана можливість розпізнавати вручну встановлене програмне забезпечення. Це досягається шляхом аналізу журналів встановлення, що надходять з Ubiquity. Як наслідок, в Linux Mint, інструмент резервного копіювання та менеджер програмного забезпечення матимуть змогу спільно використовувати один і той самий кеш і перераховувати не тільки програми, встановлені за допомогою диспетчера програмного забезпечення, але й програми, які були встановлені іншими засобами.
Системні звіти
Ми провели деякий час працюючи над mintreport, утилітою “Системні звіти”.
Тепер користувальницький інтерфейс має бічну панель XApp, додано нову сторінку для відображення системної інформації та полегшення її копіювання на форуми або завантаження її на веб-сайт pastebin.
Ми також раді оголосити, що mintreport тепер доступний і в LMDE 3. Раніше mintreport залежав від убунтової утиліти apport
, щоб збирати та генерувати звіти про падіння. Тепер він використовує systemd-coredump
, який додає більше інформації до слідів стеку і доступний в інших дистрибутивах.
Джерело